חיפוש
  • Eyal Rokser

איך לבחור צלם אירועים?

עודכן: 27 במרץ
יש רגעים בחיים שאותם אנו רוצים להנציח ולזכור, ואת זה אנו עושים באמצעות תמונות. כיום לכולנו יש מצלמה בטלפון הנייד, באמצעותה אנו יכולים להנציח כל מפגש חברי או כל מנה מיוחדת אשר מגישים לנו במסעדה ומייד גם לשתף ברשתות החברתיות… עוד תמונה מיני רבות. לעומת זאת ישנם רגעים בהם אנו חוגגים אירועים מיוחדים ובעלי משמעות. אירועים אותם נרצה להנציח ולזכור באמצעות תמונות מקצועיות. אם זו מסיבת החתונה, בר המצווה או אירוע אישי אחר בוודאי שתרצו לזכור אותו בעוד שנים. מגיעות לכם תמונות איכותיות, תמונות המבטאות את הרגש המסתתר ברגע. רק צלם מקצועי יכול להבטיח לכם את התוצאות להן אתם מצפים.


כיצד תבחרו צלם לאירועים


בשוק תוכלו למצוא הרבה צלמים מקצועיים. אינני רוצה להשתמש במושגים של טוב או לא טוב, אני מעדיף להשתמש במושג ’מתאים‘, כלומר בחירת צלם המתאים לאופי האירוע והצרכים שלכם. להלן כמה דגשים בבחירת הצלם.צלם המתאים לאופי האירוע


כל אירוע משקף את האופי של מארגניו. הם יבחרו את הסביבה שבה ירצו לחגוג את האירוע, את אופי האירוע ואת מספר המוזמנים. לכל אירוע יש את המאפיינים המבטאים סגנון אישי. אתם זקוקים לצלם אירועים אשר חולק אתכם את אותו סולם ערכים, צלם אשר מדבר אתכם באותה השפה ומחובר לסגנון האישי שלכם. צילום הוא אומנות, ולכן כאשר אתם בעניין של אירועי בוטיק קטנים עליכם למצוא את הצלם אשר רואה ומזדהה עם הערך של אירועי הבוטיק. כאשר הצלם מתחבר אל הקונספט, כל תמונה תבטא את היופי והרגש המשתקפים בעיניו של הצלם.


צלם מקצועי ואחראי


מקצועיות אינה נובעת מתוך תעודה מקצועית זו או אחרת. ניתן להניח שכל מי שמציע שירותי צילום לאירועים למד את המקצוע בדרכו שלו. מקצועיות נוגעת להתנהלות אישית המאפשרת לכם להיות בטוחים בכך שתקבלו שירות ברמה גבוהה. אין מדובר אך ורק בתמונות אלא במעטפת שירותים המבטיחה כי תקבלו את הערך שאותו אתם מחפשים. לדוגמה, הפחד הגדול ביותר, המשותף לכל בעל אירוע, הוא תרחיש התקלה הגורמת לאיבוד התמונות. הפחד מובן; אם זו הברית או החתונה, אין הזדמנות שנייה. לכן צלם מקצועי מקפיד להשתמש במערכת גיבוי בזמן אמת, כלומר תוך כדי האירוע התמונות כבר זוכות לגיבוי. אך מקצועית מתבטאת בכל צורת ההתנהלות של הצלם. הסבלנות שלו לענות על שאלות, תיקי העבודות שהוא מעמיד לרשותכם והגישה אשר שמה את הלקוח במרכז.


צלם מנוסה


לגבי ניסיון השאלה אינה כמה שנות ניסיון בתור צלם. השאלה הנכונה היא כמות שנות הניסיון בתור צלם המעניק סוג זה של שירותים. צילום אירועים הוא תחום מאתגר והאתגר הוא אינו האתגר הטכני של תפעול המצלמה. צלם יכול להציג קריירה מרשימה בתחום צילומי דוגמנות, אך אין זה אומר שסגנונו וצורת ההתנהלות שלו היא אשר מביאה ערך לתחום צילום האירועים. ניסיון זה דבר טוב, אבל חפשו אחר הניסיון הרלוונטי.
לראות תיק עבודות


כאשר מדובר באומנות קשה להשתמש בביטוי של טוב או לא טוב. אנו יכולים להגיד צלם עם שירות טוב, צלם עם תמונות חדות, צלם עם מחירים טובים וכו‘, אבל לגבי סגנון התמונות, מדובר בסגנון אישי. לכל צלם ישנו סגנון שונה ולכן חשוב לבדוק את תיק העבודות. המטרה היא לוודא שסגנון הצילום הוא הסגנון אשר מדבר אליכם. אל תוותרו על התרשמות מתיק העבודות. יתכן שבאתר האינטרנט תוכלו למצוא אוסף של תמונות נבחרות, אך מוטב לראות אלבום שלם של האירוע. כך תוכלו להתרשם האם הצלם באמת יודע לספר את הסיפור של האירוע.
צלם המעניק ערך


ישנם צלמים הפועלים בצורת ’שגר ושכח‘. מבחינתם העבודה הסתיימה ברגע שבו הסתיים האירוע והם מסרו את התמונות. חפשו אחר צלמי אירועים אשר מעניקים לכם ערך אמתי ואינם עובדים בשיטה זו. לאחר האירוע על הצלם לעבור על התמונות, לערוך וללטש. ישנם צלמים העובדים בשיתוף עם מעצבים גרפיים ואלו יכולים להעניק לכם אלבומי תמונות דיגיטליים, תמונות שחור לבן וכל הפרטים הקטנים אשר מעניקים לכם ערך.


ומה לגבי המחיר


אי אפשר להגיד שמחיר הוא אינו שיקול. יש לנו נטייה להעריך דברים לפי המחיר שלהם ולכן כאשר אנו רואים משהו יקר אנו מייד חושבים כי הוא טוב. לכל אחד יש תקציב אחר שהוא יכול להעמיד לטובת האירוע, אך זהו אינו השיקול היחידי. הפרקטיקה הנכונה תהיה לערוך שקלול הלוקח בחשבון את מידת ההתאמה של הצלם וסגנונו ביחס לרמת המחירים המקובלת בשוק.


צרו איתי קשר להצעת מחיר , אייל 0522307439חוזה בכתב


ולסיום ברצוני להדגיש את הצורך בחוזה בכתב. כאשר מחפשים צלם אירועים, ולאחר שעורכים את כל הבדיקות ומקבלים תשובות לכל השאלות, יש צורך בחוזה כתוב. זהו אחד הסממנים המובהקים לגישה מקצועית ואסור לוותר על זה. יש צורך בחוזה כתוב המפרט את כל פרטי העסקה ומה שכלול בה. אתם לא רוצים שום הפתעות ולכן יש צורך בחוזה המגדיר את זמן האירוע, העריכה המקצועית, שימוש בפילטרים, האופן שבו יימסרו התמונות וכל הפרטים הנוגעים לשירות.


מוזמנים להתרשם מעבודות באתר www.eyalrokser.comצרו איתי קשר, אייל 0522307439


www.eyalrokser.com

42 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

© 2021by Eyal Rokser